Як убезпечити себе в Інтернеті?


Рекомендації по організації безпечної роботи в Інтернеті.

Ось загальні рекомендації, дотримуючись яких ви значно підвищите рівень безпеки і конфіденційності при роботі в Інтернеті.

  • Користуйтеся захисним програмним забезпеченням. Якщо у вас не встановлено антивірус і міжмережевий екран (файрвол), працювати в Інтернеті дуже небезпечно.
  • Користуйтеся свіжими версіями програмного забезпечення. Це стосується всього програмного забезпечення на вашому комп'ютері, особливо операційної системи, веб-браузера, захисного ПЗ. Зазвичай додатки налаштовані на автоматичне оновлення. Не перешкоджайте їх оновленню, так як з їх допомогою компанії-розробники усувають уразливості до шкідливого ПО і підвищують якість додатків. Захисне програмне забезпечення оновлюється частіше іншого. Так воно здатне найкращим чином протистояти недавно з'явилися шкідливим програмам.
  • Ніколи не передавайте конфіденційні дані у відповідь на листи або повідомлення в соціальних мережах. Паролі до облікових записів можна передавати нікому. Інші дані, такі як номер банківської карти, паспортні дані, можна передавати лише при наявності попередньої домовленості і лише тим людям, яких ви знаєте. При цьому категорично не рекомендується користуватися для передачі таких даних системами обміну повідомленнями в соціальних мережах і програмами-месенджера. Зазвичай передача таких даних переслідує певну мету, яка вам відома і зрозуміла. Отримавши запит на надання подібної інформації від невідомого користувача, не передавайте дані до тих пір, поки не з'ясуєте, хто цей користувач і навіщо вони йому потрібні.
  • З обережністю ставтеся до неправдоподібно вигідних пропозицій фінансового характеру.
  • Уникайте купувати що-небудь в Інтернеті, використовуючи платні SMS-повідомлення. Якщо ви все ж таки зважитеся скористатися цим методом платежу, переконайтеся в тому, що ви точно знаєте, яка сума буде знята з рахунку. Якщо виникають найменші сумніви в надійності угоди, SMS краще не відправляти. В іншому випадку з рахунку телефону може бути знята сума, у багато разів перевищує заявлену.
  • Використовуйте складні паролі. Такі паролі складаються з літер різних регістрів, цифр, спеціальних символів. Не зберігайте паролі на комп'ютері, або використовуйте спеціальні додатки для безпечного зберігання паролів. Надійніше всього використовувати для цього звичайний блокнот.
  • Не публікуйте в соціальних мережах дані, потрапляння яких у вільний доступ неприпустимо. Навіть якщо ви при публікації обмежите доступ до таких даних лише користувачами-друзями, хтось із друзів може опублікувати ці дані в загальному доступі.
  • Робіть копії важливих даних і зберігайте їх окремо від комп'ютера. Це дозволить вам зберегти такі дані, навіть якщо з комп'ютером що-небудь трапиться.



Завдання 5.

Відповідно до своїх запитів як користувача інтернету сформулюйте та напишіть декілька правил безпечної поведінки. 
(Кожен учасник визначається із запитом та пише правило на віртуальній дошці).






2
020-2021 навчальний рік

31.08.-04.09



07.09-11.09

    14.09-18.09



22.02.21 - 26.02.21

09.03.21 - 12.03.21



Немає коментарів:

Дописати коментар