Правила

12 основних правил для проведення тренінгу



1. Мобільні телефони.  (Це правило навіть не записується, настільки воно просте - мобільні телефони відключаємо або переводимо в режим вібро, тому що для аудиторії завжди цікавіше дзвінок мобільного або новий учасник, ніж тренер).

2. Говорить  один - повага до оратора (крім загального дотримання принципів етичності, так ми боремося з груповою шизофренію, яка  виникає в учасників, якщо вони будуть намагатися відразу  висловлюватися і слухати кількох людей).

3. Погони зняті (на тренінгу немає посад, а також немає досвіду - всі рівні і кожен має право на рівну увагу тренера і учасників).

4. Регламент - цінувати час (звертаємо увагу учасників на дотримання регламенту: як в всього тренінгу, так і часу, виділеного для кожної вправи).

5. Конфіденційність (вся висловлена ​​інформація ​​на тренінгу повинна залишитися в межах аудиторії).

6. «Звільни чашку» (правило засноване на давній притчі. «В одному селищі жив старий мудрець. Одного разу він почув, що недалеко з'явився молодий вчений, який настільки мудрий, що дає раду будь-якому,  хто звернувся до нього. Ось старий-мудрець і відправився до нього і попросив його поділитися своєю мудрістю. Молодий вчений запропонуємо старому випити з ним чай. Він поставив на стіл чашку і почав наливати в неї воду. В результаті вода поступово заповнила чашку і почала виливатися за краї. Потім вона залила стіл і почала литися на підлогу, старий закричав «Що ти робиш? »Тоді молодий вчений відповів:« Подивися, я не можу налити в чашку більше, ніж в ній вже є.  Аналогічно я не можу навчити мудрості тебе, ти і так вже мудрий, чаша твоїх знань заповнена ». Згідно з цим правилом тренінгу , для того, щоб дізнатися щось нове, ми пропонуємо учасникам на час тренінгу звільнити свою чашу знань для нового досвіду, хоча б на час тренінгу побачити все новими очима).

7. «Правило послушника» (кожен учасник бере на себе зобов'язання виконувати рівно те, що просить тренер).

8. Трап (правило засноване на асоціації з корабельним трапом: коли трап піднімається і починається тренінг, ніхто з учасників не покидає кімнату один, він очікує, коли настане перерва, опуститься трап, і вийде вся група).

9. «Правило осені» (згідно з приказкою «Курчат по осені рахують», ми пропонуємо учасникам робити висновки про результативність та цікавинки тренінгу, підводити його підсумки тільки в кінці тренінгу).

10. «Тут і зараз» (запропонуємо учасникам залишити всі, що не відносяться до тренінгу питання за межами аудиторії, і орієнтуємо їх на те, що тренінг - це їх робота в форматі «тут і зараз» - тут у них є можливість задати питання, спробувати ).

11. Не критикувати (Правило психологів: «немає критики, буває зворотний зв'язок», всі учасники на тренінгу вчаться, і тому завдання інших членів групи - дати максимальні рекомендації).

12. Я - висловлювання (Учасники добровільно відмовляються від суджень загального типу, наприклад «Зазвичай вважається» або «Всі говорять», і переходить на вираз саме своєї точки зору ( «Я вважаю, що ...», «Я в такій ситуації ...»)

2 коментарі: